Strona główna > Zwolnieni z teorii
Zwolnieni z teorii

Zwolnieni z Teorii to platforma edukacyjna do tworzenia projektów społecznych, która powstała w 2013 roku. Jej celem jest wspierać młodych w realizacji ich własnej inicjatywy poprzez przekazywanie wiedzy jak działać i profesjonalnie zarządzać projektem. Platforma udziela również praktycznych wskazówek, które prowadzą krok po kroku przez realizację projektu...

Platforma organizuje ogólnopolską Olimpiadę “Zwolnieni z Teorii”, gdzie wielu uczniów rywalizuje ze sobą tworząc różnorodne projekty, które mają za zadanie zmienić otoczenie na lepsze.

Cały proces polega na rejestracji na platformie, gdzie użytkownik otrzymuje dostęp do informacji potrzebnych jak zarządzać projektem. Projekt realizuje się działając w zespołach poprzez zdobywanie punktów i odznak za osiągnięcia np. liczbę wzmianek medialnych, wysokość zebranego budżetu czy liczbę beneficjentów projektu.

Po zakończeniu olimpiady najlepsze projekty są przedstawiane Kapitule (osobistości polskiego świata biznesu, mediów i organizacji społecznych), która wybiera zdobywców “Złotych Wilków” - nagroda przyznawana najlepszym projektom w danym temacie i formacie. Są one wręczane podczas Wielkiego Finału Zwolnionych z Teorii.